fbpx
Revolution Slider Error: Slider with alias home-boxed not found.
Maybe you mean: 'home-1' or 'home-2'
Welcome

Your personal legal resource,
built upon years of trust.

Contact us today

Let Me Fight For Your Future

Real Experience. No-Nonsense, Aggressive Representation. If you or a loved one is in trouble and you need to protect your legal rights, you want to hire an experienced lawyer who will represent you strongly and get you the best possible result. You need no-nonsense, aggressive representation.

01
02

Iam attorney Monica Williamson. I work closely with each of my clients. I don’t use a buffer of assistants and associates. I pick up my own phone, and I return my own messages and emails. I am easy to talk to, no matter the topic. And I have the experience and confidence you are looking for.

Call (727) 777-2569

Awards and Accomplishements

We Are Proud Of Our Achievements

04

What Our Clients
Say About Us

All testimonials

“When I needed a good legal advice, I took a chance and came to this firm. And this was one of the best decisions in my life. Absolutely happy about how evrything ended.”

Nick C.

“It was a very satisfying experience for me and my company to work with this legal advisor. Thank you so much for your professional help and assistance in the matter.”

Anna D.

“I want to thank Monica Williamson for her amazing handling of my case. She has been a tremendous help from start to finish. She is very courteous and understanding.”

Eric M.

About Me and My Team

Monica Williamson is a trial attorney licensed in Florida and Tennessee since 2007 and 2006 respectively. Monica is rated as “Superb” on AVVO, the highest rating possible, is a “Client’s Choice” in 2012 for Federal Crime and is a “Top Contributor” for Federal Crime in 2012.

05

“No man is above the law and no man below it.”

– Theodore Roosevelt
Get free consultation
06
07

contact us

Get in touch

address

123, Florida, IL 60606

contacts

(727) 777-2569
name@yoursite.com

Veškeré informace o obchodních partnerech a klientech jsou shromažďovány a uchovávány v souladu s právním řádem České republiky, unijními předpisy (zejména GDPR) a stavovskými předpisy (zejména se zásadou advokátní mlčenlivosti), přičemž takto získané údaje jsou zpracovávány výhradně za účelem poskytování právních služeb, a to v rozsahu nutném pro splnění účelu, k němuž byly shromážděny. V případě jakýchkoliv dotazů k této problematice nás můžete kontaktovat na e-mail: hakova@akhakova.cz.

Upozornění ohledně mimosoudního řešení spotřebitelských sporů -  spory vzniklé mezi spotřebitelem a advokátem je možné řešit prostřednictvím České advokátní komory, která je orgánem pro mimosoudní řešení sporů (další informace naleznete na www.cak.cz).

Mgr. Ivana Háková, advokátní kancelář © 2019 všechna práva vyhrazena

Scroll to top