fbpx
Sokolská 1365, 460 01 Liberec
About

Your personal legal resource,
built upon years of trust.

Our law firm’s primary goal is to provide each client with the highest qualitylegal service and to obtain a fair and equitable resolution for each client. This goal will be accomplished through our attorneys’ diligence and dedicated work within the confines of the law and through a cooperative working

relationship between our law firm attorney and client. Our qualified attorneys in Vancouver resolve most legal disputes through negotiation, mediation, or compromise. Legal matters that are not settled in this manner will be litigated either before a judge, commissioner, a jury, or an arbitrator.

ABOUT ME AND MY TEAM

Monica Williamson is a trial attorney licensed in Florida and Tennessee since 2007 and 2006 respectively. Monica is rated as “Superb” on AVVO, the highest rating possible, is a “Client’s Choice” in 2012 for Federal Crime and is a “Top Contributor” for Federal Crime in 2012.

01
0
Happy Customers
0
Recovered for Our Clints
0
Cups Of Coffee
0
Criminal Cases Won
02

What Our Clients
Say About Us

All testimonials

“When I needed a good legal advice, I took a chance and came to this firm. And this was one of the best decisions in my life. Absolutely happy about how evrything ended.”

Nick C.

“It was a very satisfying experience for me and my company to work with this legal advisor. Thank you so much for your professional help and assistance in the matter.”

Anna D.

“I want to thank Monica Williamson for her amazing handling of my case. She has been a tremendous help from start to finish. She is very courteous and understanding.”

Eric M.

Veškeré informace o obchodních partnerech a klientech jsou shromažďovány a uchovávány v souladu s právním řádem České republiky, unijními předpisy (zejména GDPR) a stavovskými předpisy (zejména se zásadou advokátní mlčenlivosti), přičemž takto získané údaje jsou zpracovávány výhradně za účelem poskytování právních služeb, a to v rozsahu nutném pro splnění účelu, k němuž byly shromážděny. V případě jakýchkoliv dotazů k této problematice nás můžete kontaktovat na e-mail: hakova@akhakova.cz.

Upozornění ohledně mimosoudního řešení spotřebitelských sporů -  spory vzniklé mezi spotřebitelem a advokátem je možné řešit prostřednictvím České advokátní komory, která je orgánem pro mimosoudní řešení sporů (další informace naleznete na www.cak.cz).

Mgr. Ivana Háková, advokátní kancelář © 2019 všechna práva vyhrazena

Scroll to top